Суббота
23.11.2024
08:45
Категории раздела
Мои файлы [439]
Сторінка психолога [4]
ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ [6]
Установчі документи [6]
ФОРМИ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ [1]
ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ [2]
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    КЗ "Мануйлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів"
    Главная » Файлы » Мои файлы

    29.05.20 5 клас Образотворче мистецтво
    29.05.2020, 09:46

    Тема: Подорож музеями світу

    Великі нації пишуть свою автобіографію

     у трьох книгах – у книзі слів, у книзі справ і в книзі мистецтва,

    але лише остання заслуговує повної довіри.

    Давайте спробуємо і ми зазирнути в цю книгу і поміркуймо разом де зберігаються пам’ятки літератури, науки, мистецтва тощо? (бібліотеки, музеї).

    У світі є чимало цікавих місць, які, буквально, дихають мистецтвом, та нажаль, щоб їх відвідати потрібно багато часу і ще більше грошей. 

    Проте в час інтернету, люди мають можливість відвідати, наприклад, найцікавіші музеї світу, не встаючи з дивану, що ми сьогодні і зробимо.

    Усі надбання культури заслуговують не тільки на бережливе ставлення до них, але й вимагають особливо дбайливого збереження. Картини і літературні твори, скульптурні пам’ятки і архітектурні споруди, нотні записи та кінострічки дійшли до нас через десятки років завдяки праці багатьох людей, які охороняли і зберігали всі ці культурні феномени, поповнюючи ними світову скарбницю культури.

    Твори мистецтва потрібно не тільки збирати й оберігати, але й потрібний заклад, який би пропонував відвідувачам оглянути ці шедеври, отримати від цього насолоду і позитивні емоції.

    Серед закладів, які зберігають культурну спадщину є музеї – заклади, які здійснюють зберігання, експонування історичних документів, пам’яток духовної та матеріальної культури, творів мистецтва, колекцій.

    Музеї поділяються на галузеві, крайові та меморіальні.

    Галузеві музеї – історичні, художні, літературні, театральні, етнографічні, промислові, сільськогосподарські.

    Меморіальні - присвячені окремим історичним подіям або видатним державним діячам, ученим, письменникам, художникам, композиторам.

    Крайові – здійснюють збирання, зберігання і експонування історичних документів, творів мистецтва, рослин, тварин та інших колекцій, що характеризують природу, господарство, культуру даного краю.

    Музе́ї (від дав.-гр.— «дім Муз») — культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.

    Щороку 18 травня святкується Міжнародний день музеїв, у який деякі країни проводять Ніч музеїв.

    Сьогодні у нас є можливість здійснити віртуальну подорож провідними художніми музеями світу. Сьогодні ми оглянемо шедеври світового мистецтва.

    І. Нашу подорож почнемо з Франції.

    Однією із святинь Франції є Лувр, який був спочатку заском-фортецею, де знаходилися архів, казна,зброя. Потім – королівським палацом. Після Великої Французької революції з 1793 року Лувр стає музеєм. А сьогодні є Національним музеєм, який є одним із найбільших у світі. Його площа складає понад 160 тис. кв. м. На 60 тис. кв. м. музею експонуються близько 35 тис. творів різних видів мистецтва. Загалом фонд музею складають 300 тис. експонатів. Лувр дійсно можна назвати універсальним музеєм. Його колекції охоплюють чималі географічні й часові простори: від Західної Європи до Ірану, від Античності до 1848 року.

    Це найбільш відвідуваний музей у світі, в середньому 15 000 відвідувачів в день, 65 відсотків з яких складають туристи. Лувр став об’єктом підвищеної уваги завдяки книзі американського письменника Дена Брауна «Код да Вінчі» і знятому в 2006 році однойменному фільмі на основі цієї книги. Музей заробив 2,5 млн. доларів США, надавши право на знімання фільму в своїх галереях.

    Екскурсоводи Лувру розповідають, що майже всі відвідувачі ставлять три запитання: де знаходяться Венера Мілоська, Джоконда і Ніка Самофракійська? Три богині Лувру.

    Обличчя жінки, що зображене на картині «Джоконда» впізнають у цілому світі. Проте ніхто не знає її справжнього імені. Леонардо роками писав її портрет (1505-1514). П’ять століть мистецтвознавці сперечаються, хто зображений на портреті. Справді, перед нами дружина заможного флорентійського купця Франческо Джокондо чи, може, хтось інший? Існує версія, що нібито Леонардо зашифрував себе в портреті. А таємниця Джоконди – це його особиста таємниця. Але яке це має значення для нас?

    Ми милуємося її посмішкою. Художник намалював її прозорими мазками, зумисне розсташувавши куточки очей і вуст так, аби створити ефект загадкової усмішки. На задньому плані ми бачимо гірський пейзаж (це ніби фон картини). Нам здається, що Мона Ліза спостерігає за нами.

    ІІ. А зараз ми перенесемося на інший континент. Символом цієї країни є ця скульптура (статуя Свободи).

    • Що це за країна?

    Метрополітен-музей розташований у Нью-Йорку. Один найбільших музеїв світу.

    Заснований був у 1878 році групою американських бізнесменів і шанувальників мистецтва. Він вперше відкрився для публіки 20 лютого 1872 року. Але лише в ХХ столітті музей отримав світове визнання. Цікавим фактом є також те, що прийшовши до музею ти можеш купити квиток за ту суму, яка є встановленою. Але можна, підійшовши до каси подати будь-яку монету і отримати квиток, а можна і нічого не пред’являти і попросити вхідний квиток.

    ІІІ. Повертаємося до Європи. Символом цього міста є Бік Бен.

    • Що це за країна?

    Британський музей,  який утворено у 1753 році є головним історико-археологічним музеєм Великобританії. Музей утворено на основі трьох колекцій:

    • Колекції відомого британського лікаря і натураліста Хенса Слоуна,
    • Колекції графа Роберта Харлі,
    • Бібліотеки антиквара Роберта Коттона, яка стала основою Британської бібліотеки.

    Будівля дорівнює розміру 9 футбольних полів. Кількість відвідувачів збільшилася з 5000 на рік у ХVІІІ столітті до 6 млн. на рік сьогодні.

    ІV. Ну а зараз ми перебираємося до країни, в якій придумали папір, порох, шовк, порцеляну і багато іншого. Країну, в якій є будівля, що видно з космосу.

    Ми потрапили до Китаю.

    Національний палац-музей (Тайбей) — центральний музей стародавнього мистецтва Китаю на острові Тайвань. Походить від збірки імператорів Китаю в місті Пекін. На відміну від збірки в континентальному Китаї (Пекін Гугун), музейну збірку на Тайвані називають Тайбей Гугун.

    V. І знову ми повертаємося до Великобританії.

    Музей мадам Тюссо (фр. Madame Tussauds) — музей воскових фігур в лондонському районі Мерілебон, який має філії в 15 містах (станом на 2012 рік) Амстердамі, Лас-Вегасі, Копенгагені, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Гонконзі, Шанхаї, Вашингтоні, Відні та Берліні. Він був заснований скульпторкою Марі Тюссо.

    1835 року було засновано першу постійну виставку на Бейкер-стріт в Лондоні.

    Більше ніж за 200 років свого існування музей став нараховувати велику кількість воскових скульптур. Робота над однією скульптурою продовжується приблизно 4 місяці. Це робота кропітка і важка. Над однією фігурою працює відразу 20 осіб.

    Але є фігура в музеї, яка створює масу проблем для працівників музею.

    І це воскова фігура Гітлера, тому що відвідувачі частенько кидали в неї сирими яйцями та плювали на одяг, тому зараз він знаходиться “під ковпаком” в прямому сенсі цього слова.

    А на завершенні я пропоную здійснити відео подорож до найоригінальніших музеїв світу за посиланням:

    https://www.youtube.com/watch?v=rkQS9mrGUaM

     

    Приємного перегляду!

    Веселих канікул!

    Категория: Мои файлы | Добавил: srggdzh
    Просмотров: 208 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: